Nástěnka

Vážení rodiče,

dítě, v jehož rodině se objevil koronavirus, je negativní. Provoz MŠ zůstává ve stejném režimu.


Důležité upozornění - Informovala nás rodina jednoho dítěte, které navštěvuje naši MŠ, že jeden z rodičů byl pozitivně testován na koronavirus.

Provoz MŠ se zatím nemění, jakmile budeme vědět něco nového, budeme Vás informovat.

Děkujeme za pochopení

Dýňování zrušeno
1. schůze SRPDŠ při MŠ POHOŘÍ  dne 8.9.2020

Vážení rodiče, plavání i solná jeskyně jsou do odvolání zrušeny. O tom, kdy budou děti opět pokračovat v plaveckém kurzu a návštěvách solné jeskyně, budete včas informováni. Děkujeme za pochopení

Podzimní a vánoční prázdniny
Informace k solné jeskyni
Informace k plavání naleznete zde:

Vážení rodiče, ve školce jsou k zakoupení další Divocí lepíci. Cena jednoho sešitku se samolepkami je 50Kč. Zakoupením těchto lepíků přispějete na Fond Sidus, který podporuje nemocné děti.

Děkujeme, že pomáháte s námi.

Praktický návod pro ošetření dětí po 1.9.2020
Důležité upozornění pro rodiče - změna od 10.9.2020 - nutnost nošení roušek rodičů v prostorách MŠ.

Rodičovská schůzka se bude konat v úterý 8.9.2020 od 15,45hod. Prosíme rodiče o účast.

Děkujeme.


Provoz MŠ od 1.9.2020, bližší informace naleznete níže:

Vážení rodiče,

od 17.8.2020 platí stejný režim MŠ jako před uzavřením o prázdninách, tzn. děti si budou nosit v batůžku svoje pití, ráno jim bude změřena teplota a rodiče mají povolený pouze vstup do šatny atd.

Děkujeme za pochopení.


Od 1.9.2020 dochází ke změně délky provozu MŠ Pohoří. Více informací naleznete v souboru pod tímto textem.

Zaměstnanci MŠ Pohoří přejí všem dětem i rodičům krásné prázdniny a budeme se na Vás ve školce těšit opět od 17.8.2020.Informace k plaveckému výcviku ve školním roce 2020/21 , zájemci se mohou zapisovat do připraveného formuláře ve vstupní hale MŠ. Děkujeme

Fotogalerie byla k 12.6.2020 aktualizována.


Focení na konec školního roku bude probíhat v pátek 19.6.2020 od 9hod na školní zahradě. Bližší informace naleznete ve vstupní hale MŠ.

Fond Sidus

Děkujeme všem, kdo si ve školce zakoupili náramek, jehož nákupem jste přispěli na pomoc zdravotně postižených dětí v procesu léčby a rehabilitace a ke zlepšení kvality jejich běžného života.

Celkově jsme za školku odeslali do Fondu Sidus 700Kč. Děkujeme za spolupráci

UZAVŘENÍ MŠ O LETNÍCH PRÁZDNINÁCH

Vážení rodiče, po dohodě se zřizovatelem jsme se rozhodli, že z důvodu uzavření MŠ kvůli koronaviru, dojde ke zkrácení uzavření MŠ o letních prázdninách a to z původních 6 týdnů

na 4 týdny v termínu od 20.7.-14.8.2020. Poté bude MŠ opět otevřena od 17.8.2020 od 6,30hod.


Mateřská škola Pohoří bude opět otevřena od pondělí 18.5.2020 od 6,30hod.


Vážení rodiče, níže vkládám podmínky provozu v mimořádném řežimu, které budou v MŠ Pohoří platit po znovuotevření MŠ. Prosím, přečtěte si tento dokument, při příchodu do MŠ budete podepisovat, že jste s ním byli seznámeni.


Děkujeme.Vážení rodiče, zde je ke stažení ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ, které bude nutné odevzdat v den nástupu Vašeho dítěte do MŠ. Bez něj nebude dítě do MŠ přijato.

Prohlášení bude možné si vyzvednout i z desek, které jsou umístěny u vchodu do MŠ nejdříve od 12.5.2020. Předpokládaný datum znovuotevření MŠ je v pondělí 18.5.2020 v 6,30hod., tento termín bude oficiálně potvrzen během příštího týdne.

Děkujeme za pochopení.

Vážení rodiče,

manuál dorazil až dnes, tj. 2.5.2020, po projednání se zřizovatelem Vás budeme informovat, kdy bude školka otevřena. Předpokládám, že konečné datum padne během příštího týdne a bude vyvěšeno na našich webových stránkách.

Děkujeme za pochopení.

M. Michlová, DiS. ředitelka MŠ

vyvěšeno: 2.5.2020


Vážení rodiče,

v současné chvíli čekáme na vydání manuálu Ministerstva zdravotnictví, kde by měly být uvedeny podmínky znovuotevření MŠ. Tento manuál by měl být dle MŠMT vydán do 30.4.2020. Předpokládáme, že bude MŠ opět otevřena v průběhu května.

Konkrétní termín bude sdělen, jakmile ho budeme vědět.


Děkujeme za pochopení.

M. Michlová, ředitelka MŠ Pohoří

zveřejněno: 24.4.2020Vážení rodiče, milé děti,

   myslíme na Vás, jak trávíte tyto dny... Kdo má chuť, můžete poprosit maminku nebo tatínka a poslat nám na mail školky třeba obrázek, fotku nebo co Vás napadne, abychom věděli, jak se Vám daří.

    My jsme pro Vás nechali vymalovat šatnu, doufáme že se Vám bude šatna líbit, dále pořád pracujeme na současné jídelně, ze které se od září stane třída pro nové děti.

   Mějte se hezky a těšíme se, až se zase uvidíme.

Vaše paní učitelky ze školky

PLACENÍ STRAVNÉHO ZA MĚSÍC BŘEZEN

Vážení rodiče,

stravné za měsíc březen a školné se bude vybírat, až bude MŠ opět otevřena.

Poté Vám předáme pokyny k platbě převodem nebo zaplatíte hotově, podle toho, jaký jste si zvolili způsob platby.

Děkujeme za pochopení.


Vážení rodiče,

k původnímu dokladu o ošetřovné je třeba vždy po skončení kalendářního měsíce předat zaměstnavateli originál tiskopisu "Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení".

V tomto tiskopisu se vyplní dny, ve kterých zaměstnanec pečoval o dítě. Nově je totiž možné, aby se pečující na ošetřovném střídali. Musí být tedy jasné, kdy byli doma s dětmi nebo hendikepovaným a kdy chodili do práce. Za tyto dny pak dostane namísto ošetřovného mzdu nebo plat. Tento výkaz předává pečující vždy svému zaměstnavateli.

Výkaz je nutné vyplňovat každý měsíc.

Tiskopis k tisku a ručnímu vyplnění si můžete stáhnout níže, k elektronickému vyplnění přikládám zde: https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-vpduvz

 

Snížená úplata za předškolní vzdělávání v měsíci březnu 2020 je 159Kč.

Vážení rodiče, zde si můžete stáhnout dopis s inspiracemi, jak zabavit svoje děti. Pokud byste měli zájem o další pracovní listy, napište nám na školkový mail:  mspohori@seznam.cz a něco vymyslíme.

Článek pro rodiče dětí, které od září půjdou do ZŠ.


Vážení rodiče, i přesto, že je naše školka uzavřená, věnujeme se změně užívání součásné jídelny dětí MŠ na třídu, kde by od září mělo být 8 dětí a kapacita školky by se zvýšila ze současných 30 na 35 dětí. Za poměrně krátkou dobu se nám podařilo nechat vyměnit radiátory, místnost vymalovat a nechat položit nové PVC... Nábytek bude ponechám současný, ale budeme se snažit, aby získal jiný vzhled. Přikládáme pár fotek.

Od pondělí 23.3.2020 bude žádost o ošetřovné při péči o dítě vydávána pouze po předchozí telefonické domluvě na tel.: 771 116 062.

Děkuji za pochopeníSNÍŽENÍ ÚPLATY ZA VZDĚLÁVÁNÍ - ŠKOLNÉHO

Z DŮVODU PŘERUŠENÍ  PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY POHOŘÍ dojde ke snížení školného  za měsíc březen. O kolik bude částka snížena Vám bude sděleno podle toho, jak dlouho bude MŠ uzavřena. Pevně věříme, že tato situace bude trvat co nejkratší možnou dobu.

Děkujeme za pochopení.

Protože je mateřská škola uzavřená, vrhli jsme se na úklid a dezinfekci hraček.               

Z důvodu nouzového stavu v ČR a v rámci opatření přijatých k eliminaci nákazy se od pondělí 16.3.2020 uzavírá Mateřská škola Pohoří a to až do odvolání.

Děkujeme za pochopení 

Formulář žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření MŠ si můžete stáhnout a předvyplnit a nebo vyzvednout od pondělí 16.3.-20.3.2020 v kanceláři MŠ každý všední den od 7-12hod.


Vážení rodiče, zákonní zástupci,

prosíme o striktní dodržování pokynů a informací vydaných dle pokynů MŠMT, KHS a KÚ,

které jsme umístili na web MŠ a nástěnku v šatně.

V případě jakýkoli nejasností se obracejte prosím na tel. čísla Státního zdravotního ústavu:

724 810 106 

725 191 367

Děkujeme za spolupráci.Souhrnné preventivní opatření školy k předcházení rizik nákazy COVID - 19
Informace ke stěžení zde: Pro cestovatele, Jak snížit riziko nakažení koronavirem, Jak si správně mýt ruce.

Informace k preventivnímu screeningovému vyšetření zraku předškolních dětí naleznete zde:

Termín bude upřesněn dle počtu přihlášených, formulář k přihlášení naleznete ve třídě.

Uzavření MŠ o letních prázdninách 13.7.-21.8.2020.

Prosíme rodiče, kteří ještě nevytvořili se svým dítětem první stránku do portfólia dítěte, aby ji vytvořili co nejdříve. Děkujeme


Fond Sidus - potvrzení o vybrané částce, více zde:

Informace k portfoliu ke stažení zde: